Sähkö-Vaittinen Oy
Sähkö-Vaittinen Oy
Sähkö-Vaittinen Oy on sähkötöiden ammattilainen. Yritys on perustettu vuonna 1986, ja palvelemme nykyään yhdeksän sähköalan ammattilaisen voimin valtakunnallisesti. Olemme erikoistuneet sähköalan huolto- ja remonttitöihin. Kauttamme saat kaikki tarvittavat sähkötyöt asennuksineen ja tarvikkeineen uudis- ja saneerauskohteissa. Meillä on usean vuoden kokemus vaativistakin sähkötöistä. Käytössämme on seitsemän asennus- ja huoltotarvikkeilla varustettua pakettiautoa. Asiakkaitamme ovat yksityiset ja yritykset. Sähkö-Vaittinen Oy on sähkösuunnittelun ja sähkötöiden sekä antenni- ja teleasennusten ammattilainen. Myymme myös laadukkaita sähkötarvikkeita. Päätoimialueemme on Oulu ja lähialueet, mutta teemme töitä kauempanakin.
Sähkösuunnittelu
Meiltä saat sähkösuunnittelun helposti ja vaivattomasti niin pieniin kuin suurempiinkin kohteisiin. Sähkösuunnittelu lähtee aina asiakkaan tarpeista ja toiveista. Turvallisen ja toimivan lopputuloksen kannalta on tärkeää, että sähkösuunnittelun tekee sähköalan ammattilainen.
Sähköasennus
Meillä on vuosien kokemus vaativistakin sähkötöistä. Teemme sähköasennukset ammattitaidolla ja vankalla kokemuksella niin uudisrakennuksissa kuin korjaus- ja saneerauskohteissakin. Noudatamme aina alamme standardeja ja turvallisuusmääräyksiä.
Sähkötarvikemyynti
Varastomyymälästämme saat kaikki tarvittavat sähköasennustarvikkeet helposti ja vaivattomasti. Olemme avoinna ma–pe klo 7–15.30.
Antenniasennus
Meiltä saat kaikki TV- ja radioantenniasennukset luotettavasti ja nopeasti. Palvelemme monipuolisesti erilaisissa antenniasennuksissa ja -säädöissä.
Teleasennus
Teemme kaikki puhelin- ja atk-asennukset kokemuksella ja ammattitaidolla. Meiltä saat kaikki tarvitsemasi teleasennukset helposti
Lämpökuvaukset ja kaapelin näytöt
Teemme sähkölaitteistojen lämpökuvauksia sekä kaapeleiden paikannuksia esim. kaivuutöiden yhteydessä.
Ilmalämpöpumppujen ja maalämpöpumppujen asennukset ja huollot Oulun alueelta
Sähkö-Vaittinen Oy asentaa ja huoltaa ilmalämpöpumppuja ja maalämpöpumppuja vuosien kokemuksella. Valitaan yhdessä tarpeeseesi sopiva lämpöpumppumalli. Hoidamme asennustyöt ammattitaidolla ja opastamme laitteen käytössä. Vuokraamme myös henkilönostinta ja saksilavanostinta.
Ilmalämpöpumppujen asennukset ja huollot
Ilmalämpöpumppu on nykyaikainen lämmönlähde ja sitä suositellaan käytettäväksi lähes kaikissa rakennuksissa. Meiltä saat ilmalämpöpumppujen asennukset ja huollot ammattitaidolla ja turvallisesti.
Maalämpöpumppujen asennukset ja huollot
Maalämpöpumppu tuo pitkällä aikavälillä säästöä lämmityskustannuksiin ja se säästää luontoa vähentämällä ympäristön hiilidioksidikuormitusta. Meiltä saat maalämpöpumppujen asennukset ja huollot luotettavasti ja kustannustehokkaasti.
Vuokrattavana henkilönostin ja saksilavanostin Oulun alueelle
Sähkö-Vaittinen Oy vuokraa Dino 160xt henkilönostinta sekä saksilavanostinta. Henkilönostin on auton perässä vedettävä ja se ylettyy 15 m:n korkeuteen. Sähkökäyttöinen saksilavanostin on tarkoitettu käytettäväksi tasaisella alustalla esim. asfaltilla tai sisätiloissa. Saksilavanostimella pääsee 6 m:n korkeuteen.

Puhelinnumero
Sähköposti
Y-tunnus
1512607-9
Osoite
Hakatie 14
90440 Kempele